Červen 2013

Není mu dobře

27. června 2013 v 21:02
Jsem zklíčená. Náš pes Majky má asi nějaké bolení bříška,má běhavku a zvrací, doma dostává jen to nejlepší jídlo. Možná mu nesedla masovka. On by spíš měl jíst jen granule. Ah jo. No snad to bude všechno dobré :-(( Tohle mi nedělá dobře. Teď spinká prdeček, tak uvidíme no. Když tak ráno před prací zajedu na vetku.

Sony sluchajda v růžové barvičce a můj notebook

27. června 2013 v 10:46
Tak jsem vyfotila svůj notebooček, co je dva roky starý, a své krásné růžové sluchátka od Sony. Zbožňuju růžovou no :-) Tyhle sluchátka jsou bombastický. Tyhle sluchátka se dají koupit v Datartu za 600 Kč, já je měla po vánoční slevě za 400 Kč.


Co, že, co že !!! To dám zase prachy za trafo na noťas?! To né!

27. června 2013 v 10:42
To byl tedy šokanec, zase po ránu. Potřebovala jsem se ráno podívat na online účet a teď koukám, že na notebooku baterku bezsignálu, že je nabíjen ze sítě. Koukala jsem jak blázen protože, já tam mám na oznámení o baterce křížek, že bych měla vyměnit baterku. Takže bez sítě mi to vydrží dvacet minut a padla.

Teď koukám a nejde ani internet, říkám no co to je zase do háje. Kouknu na svůj mobil a taky se nenabíjel, zkusím lampičku ááá nejde. Vypadl proud a tak jdu na chodbu a tak mraveniště sousedů, jak když je konec světa, přes sebe halekali - nejde proud, vypad proud, ať to pustí, já peru, já vařím ... no taková ranní panika.

Umíte si představit, život bez proudu, no to by byl mazec teda!

Takže nula problém, už nabíjím díky Bohu teda :-) Hned po ránu takové šoky teda.

Kocovina

23. června 2013 v 21:39 | http://prosincovy-pisalek.blog.cz/ |  Téma týdne
Kocovina je stav po střízlivém stavu po alkoholu, věčinou člověka pěkně bolí hlava, není mu dobře, ale smysly, něco ještě vnímají, někdo si i zapamatuje na propitou noc, někdo ne. Já jsem za celý život, měla možná tak 4 - 5 kocovin. Ale to je dobrých 15 lez zpátky. Alkohol nepiju a ani nekouřím, jsem 100 procentní abstinent. Jo, možná co si občas dám, je ovocné pivečko, limetka, grep citron, někde na koupáku, ale to mám tak jednou do měsíce možná ani to ne. Jinak prostě nepiju. Za prvé mi to nechutná, takžě nekonzumuji něco co mi nechutná, za druhé stojí to peníze, raději peníze investuji do svých zálib - sport, psy, turistika, technika ..., za třetí asi se toho trochu bojím, jako náctiletá jsem chodila doceka často až nezdravě často do hospod s holkama po škole atd, takže jsem byla vlastně ráda, že jsem od toho všeho opustila, ale zase, kdo v 17 nechodil nikam povenčí?

Tak to by asi bylo k tomuhle tématu :-) Přeju Vám ať Vaše kocoviny, jsou spíše co nejmenší :-) Krásný nedělní den.

Těším se na psaní článku - Téma týdne KOCOVINA

20. června 2013 v 23:27
Do konce týdne musím a chci stihnout téma blogu.

Musím udělat téma týdne KOCOVINA, no to bude zajímavý článek, když jsem 100 procentní abstinent. :D Tak co třeba psát o kočkách :DDD.


Zase jinám potáhnou mé nožičky a ručičky

20. června 2013 v 23:15 | prosincovy-pisalek.blog.cz
Zítra nastupuji do nové práce, tedy spíše do další práce :D Ale těším se moc, a aspoň se mi přehodili služby, takže budu večer dřív doma, teda až v srpnu, zatím pojedu rano a odpoledne - večer, takže hukot a zmatek. Bohužel my teď nebude vycházet volno dopo v hodinách 2 x týdnu a vychází mi jeden volný dopo čas ve čtvrtek, takže ten já prochrápu, nejsem schopna dojít ani na úřad, či jít na preventivku lékařce. Jsem, ale ráda, protože všechno co teď mám, jsem si "vyprosila" Zákon přitažlivosti prostě funguje vždy, protože je to všechno tak jak si uděláme, na co nejvíce myslíme.

Citát od Paula Jefferse

16. června 2013 v 22:10 Oblíbené motta a citáty
"Překážky se stavějí do cesty obyčejným lidem proto, aby se z nich stali lidé neobyčejní." - Paul Jeffers

Motto od Eckharta Tolla ...

16. června 2013 v 22:09 Oblíbené motta a citáty
"Dostaneš se tam, až si uvědomíš, že tam už jsi." - Eckhart Tolle

Romové

16. června 2013 v 21:44 | http://prosincovy-pisalek.blog.cz/ |  Téma týdne
Romové, to je vždy zajímavé téma, které se často zvrtne ve špatnou diskuzy plné nadávek, urážek. Co k ním říct no, tohle je spíš o lidech, než vysloveně o etnikum, rase. Kdyby byli více chytří, hnaly své děti do škol, plnili své povinnosti tak jak mají, nikdo by na ně tak nenadával. Pořád omlouvat je dokola to fakt nemá cenu, ale to, že česká republika je plná rasismu je pravda. Je hodně slušných, ale i špatných lidí. Barvu pleti do toho moc zahrnovat nechci, protože i mezi námy je spousta lumpů. Romové mají svojí kulturu, své tance, hudbu v tom jsou dobří. Mají snad i "lepší rodinné vztahy" rodina u nich více drží pohromadě, nemají tolik rozvodů atd.

Prostě jsou jiný. Já je ignoruji, nevšímám si tech co provokují, co kradou, co dělaí bordel, a naopak ty co se chovají jak opravdu mají tak se s nimi klidně pobavím. Beru je prostě jako kohokoliv z nás. Já nejsem nenávystný člověk, snažím se vždy najít dvě strany mince. Nemám ráda urážky, nadávky a rasismus, ani ten od nás, ani od Romů. Na Youtube je docela dost zajímavých videjí o Romech, nějaké jsem zkoukla, myslím, že jich pár stojí zkouknout. Nevím co bych teď k tomu tématu víc psala. Prostě já beru lidi jako lidi, člověka jako člověka, rozeznávám pouze dobré a špatné chování. Na barvu koukat nechci a nechci ani ty lidi nějak pytlovat. Vše je to člověk od člověka.

Kostel sv. Kříže, Liberec

11. června 2013 v 12:52 | http://prosincovy-pisalek.blog.cz/ |  Fotím
V srpnu roku 1680 vypukla v Liberci epidemie moru, která si vyžádala na 300 obětí. Pro tak velký počet zemřelých brzy přestal dostačovat městský hřbitov u kostela sv. Antonína a proto bylo vybudováno nové pohřebiště a při něm pak roku 1696 menší kostel. Autorem byl pražský stavitel italského původu M.A. Canevalle, který symbolicky zvolil půdorys ve tvaru kříže, neboť právě sv. Kříži byl kostel zasvěcen. Pod vedením stavitele J.J.Kuntze proběhla v letech 1753-1756 rozsáhlá přestavba, po které kostel vzhledově připomíná chrám v Hejnicích a představuje nejcennější barokní stavbu Liberce. Zajímavá je jistě i skutečnost, že právě v kostele sv.Kříže byla roku 1759zřízena první veřejná knihovna v Liberci. Zásluhu na tom měl především Anton Kopsch, který také financoval bohatou výzdobu kostela. Cenná umělecká díla zde zůstala zachována až do dnešních dnů, nejvzácnější z nich je soška Matky Boží, jež se může pochlubit také zajímavou historií. Samotný kostel je jistě skvostným dílem, ovšem i jeho okolí zdobí vzácné památky. V zahradě kostela je totiž umístěn krásný morový sloupz dílny slavného sochaře M. B. Brauna, kolem něj je křížová cesta s obrazy J. Führicha - rodáka z nedaleké Chrastavy. Lokalita: Malé náměstí, Liberec 1 Církev: Římskokatolická a Řeckokatolická

fotky pod perexem

Povodně 2013 - Za všechno si můžeme samy

9. června 2013 v 21:36 | http://prosincovy-pisalek.blog.cz/ |  Téma týdne
Určitě celého česka se týká toto téma. Né vůbec veselé. Já bydlím na Liberecku, u nás přímo v Liberci centru jsme to nezastihli, ale bohužel okolní městké části a obce ano. Pamatuju si na povodně v okolí Frýdlantska, Hejnice, Mníšek, Raspenava, vše pod vodou, opravdu vše. Psal se rok 2010 a po roku 2002 to snad byli největší záplavy v Čechách co si zatím já pamatuji. Nejhorší je, jak se s toho česko oklepe, tak zase začnou přívaly deštů na novo. Popravdě mám dojem, že si mi lidé, za všechno tohle co se děje, můžem tak nějak samy. My ničíme přírodu, ničeho si nevážíme, prostě nic nám není dobré. Příroda se prostě brání.

Myslím si, že povodně, hurykány, zemětřesení tady budou stále a možná i v ničivější verzy než známe do teď. Dokaď lidé se budou chovat bezohleduplně k přírodě, tak k samy k sobě, bude tu jedno neštěstí za druhém. To je asi tak všechno, co já bych mohla napsat k tématu týdne - Povodně.

Budu mít krásný nový foťák

7. června 2013 v 16:47 | http://prosincovy-pisalek.blog.cz/
Budu mít krásný nový foťák, to budou fotečky se psíky. Až dodělám teď k práci brigádu co mám tááááááák si mažu koupit, pokavaď někde neusnu na cestě.... ááááááááá stojí to za to. Ještě dalších 14 dnů ranní odpolední a mám tě milášššku.


Eckhart Tolle - Citát o přítomnosti

2. června 2013 v 22:15 Oblíbené motta a citáty

Citát o přítomnosti

Všechno naše trápení pochází od toho, že se zabýváme křivdami minulosti, obáváme se budoucnosti a nežijeme v přítomnosti. [Eckhart Tolle - Moc přítomného okamžiku].


Tak co, snídáte?

2. června 2013 v 12:36 | prosincovy-pisalek.blog.cz
Jsem opravdu po dlouhé době se nasnídala, já těm snídáním moc nedám, protože ráno venčím psy, docela na dlouho a pak utíkám s prckem do školky - huráá v září do školy. Udělala jsem vyjímku a najedla se, o víkendu teda snídám, ale v týdnu fakt ne. i když se říká snídaně je základ ne, což určo bude pravda. no měla bych s tím něco udělat.


Nemáte někdo nějaký tip na pěkný pohodový film?

2. června 2013 v 11:14 | prosincovy-pisalek.blog.cz
Nevím na co koukat, fakt nevím. Jen tak ťukám do klávesnice a brozdám netem, mám volnou neděli a nevím co vlastně, dělat. Chci se na něco kouknout, nehodíte mi nějaký tip? Moc díky.

Chci nádherné slunečné počasí. Děkuji

2. června 2013 v 11:02 | prosincovy-pisalek.blog.cz
Ježiš, to je počasí tohle, mám zase po dlouhé době volnou neděli a sedím doma jak pecka, Nikam se nedá jít ven běhat se psy a s děckem do parku nic. Člověk se těší na jaro, po dlouhé zimě a když je jaro a začíná léto, tak zase jen prší. No moc si přeju krásné slunečné počasí. Chci, aby svítilo slunce, bylo teplo a nádherné letní veselé počasí. (předem děkuji)


Kolik Vás tady opravdu bloguje?

1. června 2013 v 20:13 | prosincovy-pisalek.blog.cz
Zajímalo by mně, kolik z Vás na tomhle servíku opravdu, ale opravdu bloguje. Řekla bych, že kvalitních blogerů, nebo aspoň blogerů - né kopiráků narůstá, což je dobře. No on asi každý, kdo začínal s blogem jen kopíroval glitter obrázky a smajlíky a kde nic tu nic vlastně. Teď si myslím, že opravdu blogerů narůstá, možná je to kvalitnějším blogem samotným. Jsem moc ráda a opravdu ráda procházím blogy, kde se něco píše né kopíruje.